استعلام قیمت
پروژه ها
شرکت آرتمن وب :: ارائه کننده راه کارهای بازاریابی اینترنتی

سئو چیست و چرا مهم است ؟

22 آذر 1399 دسته بندی آموزش کسب و کار اینترنتی

سئو SEO چیست؟

هر وقت در گوگل جستجو (Searchمی‌کنیم، لیستی از وب سایت‌هایی که جزنتایج یک صفحه  هستند را مشاهده می‌کنیم؛ که بیشتر ما بر روی ۳ پیشنهاد اول در صفحه کلیک می‌کنیم و کمتر پیش می‌آید که به صفحات بعدی گوگل سر بزنیم.اما چگونه این وب‌سایت‌ها  در نتایج بالا گوگل هستند و به این رتبه رسیده‌اند؟ این وب سایت‌ها از تکنیک سئو یا همان بهینه‌سازی موتور جستجو استفاده کرده‌اند، که ما در این مقاله در مورد  سئو توضیح می‌دهیم.

جستجو و سرچ کردن درسایت

سرفصل های مقاله

1 سئو چیست؟

1.1  مفهوم سئو

1.2 چه وب‌سایت‌هایی به سئو نیاز دارند.

1.3 چرا سئو مهم است؟

1.4 مزایای سئو

1.5 سئو کار کیست.

1.6 اصول اصلی سئو چیست.

1.7 انواع سئو

1.8 نتیجه‌گیری

مفهوم سئو 

سئو (SEO) مخفف Optimization Engine Search یا “بهینه‌سازی موتور جستجو است “. خیلی ساده‌تر سئو یعنی موتور جستجو را قانع کنیم تا سایت ما را در صفحه اول نتایج جستجو کاربران نمایش دهد؛ سئو درواقع دریافت ترافیک، از نتایج جستجو به صورت رایگان و طبیعی از طریق موتور جستجو است.سئو مجموعه‌ای از خدمات تخصصی، تکنیک و روش‌هایی است که به موتورهای جستجو برای یافتن وب‌سایت ما، ازبین وب‌سایت دیگر ترافیک بیشتری  را، برای وب‌سایت ما ایجاد می‌کند.

چه وب‌سایت‌هایی به سئو نیاز دارند؟

تمام وب‌سایت ‌ها به سئوکردن نیاز دارند؛ زیرا هر وب‌سایت نماینده گوگل برای کاربران است تا به آن هاخدمت کند. درواقع وقتی سایت ما از طرف کاربران به عنوان بهترین انتخاب شود در گوگل هم‌رتبه بالاتری پیدا می‌کند.

چرا سئو مهم است؟

 • در حال حاضر روزانه ۶ میلیارد جستجو در گوگل اتفاق می‌افتد.
 • ۹۵ درصد از تجربه های خرید آنلاین با جستجو در وب‌سایت انجام می‌پذیرند.
 • ۷۶ درصد از جستجوهای انجام‌شده ۳ نتیجه طبیعی اول پایان‌یافته و به صفحه دوم مراجعه نمی‌کنند.
 • ۷۵ درصد از کاربران به تبلیغات گوگل توجهی ندارند و بروی نتایج اصلی موردنظرشان کلیک می‌کنند.
 • ۷۰ درصد از کسب‌وکارهای دنیا سئو را بهترین، مهم‌ترین و به‌صرفه‌ترین روش بازاریابی معرفی کرده‌اند.

افزایش ترافیک ارگانیک

مزایای سئو

 • معتبر شدن وب‌سایت.
 • افزایش ترافیک ارگانیک.
 • فروش بیشتر و درنتیجه کسب سود بیشتر.
 • بهتر و بیشتر دیده شدن در صفحات موتور جستجو و شبکه‌های اجتماعی.
 • برندینگ شدن.
 • باعث می‌شود تجربه کاربری خوبی داشته باشیم.
 • کاهش هزینه‌های بازاریابی.
 • هزینه پایین سئو نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی است و تأثیر پایدارتری دارد و آن را به بهترین ابزار تبلیغات تبدیل کرده است، درنتیجه وب‌سایت ما نظر کاربران بیشتری را به خود جلب می‌کند و باعث می‌شود اعتبار سایت ما بیشتر شود.

 

سئو چیست و چرا مهم است

سئو کار کیست؟

یک سئو کار حرفه‌ای کسی است که:نیازهای مخاطب را می‌شناسد و بهترین پاسخ را پیداکرده و با محتوای هوشمندانه، استفاده از کلمات کلیدی محبوب، اهداف کسب و کار و منافع آن هارا جستجو کرده و براساس آن‌ها وضعیت رقبا بررسی می‌کند و درنتیجه راه‌هایی برای افزایش ترافیک سایت ایجاد می‌کند.

اصول اصلی در سئو

 • تولید محتوا
 • بیل گیتس: محتوا پادشاه است؛ به این معناست که پادشاهی در اینترنت با محتوا معنا پیدا می‌کندمی‌توان اهمیت بالا محتوا را دریافت کرد. محتوا باید منحصربه‌فرد و اختصاصی، خوانا، باکیفیت، کاربردی و به روز باشد و از منابع معتبر استفاده کنیم در کل محتوایی باشد که در موضوع موردنظر ازهر محتوای دیگری در این زمینه بهتر باشد؛ ازنظر برایان دین: وقتی ما محتوای ارزشمندی تولید کنیم دیگران از آن استقبال می‌کنند و به احتمال زیاد به سایت شما لینک می‌دهند و همین کار باعث می‌شود در نتایج گوگل جایگاه بهتری کسب کنیم بلعکس اگر تجربه کاربری در سایت شما خوب نباشد کاربران بلافاصله از صفحه خارج می‌شوند.
 • استفاده از کلمات کلیدی و هدفمند
 • تصاویر بهینه
 • کدهای مناسب و لینک سازی
 • اعتبار طبیعی
 • بهینه‌سازی و بالا بردن سرعت سایت

انواع سئو

سئو کلاه‌سفید: در این نوع سئو تمام تکنیک‌ها و فعالیت‌ها در جهت انجام سئو مطابق با استانداردها و قوانین گوگل و جلب رضایت کاربران است به همین دلیل به آن سئو اخلاقی نیز میگویند.  که با استفاده از ابزار کاملاً اصولی سئو مارا به‌صورت متداول بهبود بخشیده و بازدید همیشگی به همراه دارد این روش نیاز به زمان زیادی دارد اما نتایج آن بلندمدت و ماندگارتر است، این بهترین تکنیک سئو است. ممکن است نتایج این سئو به‌سرعت دیده نشود ولی در درازمدت مزایای آن باعث افزایش رتبه‌بندی سایت در گوگل، افزایش بازدیدکنندگان و نتیجه ماندگارتر است.

سئو کلاه‌سیاه: مجموعه‌ای از روش‌های غیرقانونی و غیراخلاقی  همچون خرید تعدادی بازدید، لینک و…که برای فریب و دور زدن الگوریتم‌های موتور جستجو انجام می‌شود؛ تا در زمان کوتاهی سایت رتبه بالایی در موتور جستجو به‌دست آورد.  مثل اینکه راه صدساله را یک شبه  بریم. بااینکه سریع‌تر به نتیجه دلخواهمان می‌رسیم اما عواقب آن این است که نتایج آن درزمان کوتاهی از بین می‌رود و گوگل وب‌سایت موردنظر را از نتایج جستجو حذف می‌کند و گاها جریمه‌های سنگینی را هم در پی دارد.

سئو خاکستریدر این روش از تکنیک‌های کلاه‌سفید و کلاه‌سیاه استفاده می‌شود و اگر درست به کاربردِ نشود همان اثر سئو کلاه‌سیاه را به همراه خواهد داشت؛ پس لازم است استانداردها رعایت شود تا به نتیجه مطلوب برسیم.

نتیجه گیری

پس می‌توان گفت که اولین چیزی که بعد از طراحی و راه‌اندازی سایت باید در نظر داشت سئو سایت می‌باشد، چون هدف اصلی ما از راه‌اندازی سایت  این است که در گوگل رتبه‌ی خوبی داشته باشیم، تابه کسب درآمد و افزایش ورودی کاربران برای دریافت خدمات  و یا خرید محصول برسیم.

سئو یک فرصت بی‌نظیر برای گرفتن بازخورد از کاربران است. پس نکته‌ای که وجود دارد این است که سئو را فقط یک‌بار برای همیشه نمی‌توان تنظیم کرد چون در این صورت هیچ پیشرفتی در سایتمان نخواهیم داشت بلکه سئو یک تلاش و فعالیت مستمر و منظم است، که همیشه و هرزمانی باید برایش تلاش کرد زیرا سئو یک دریای بی‌انتها است که نمی‌توان گفت پایانی دارد.

پس با بهینه‌سازی صفحات سایت خود می‌توانیم در نتایج  گوگل رتبه خوبی داشته باشیم. جهت مطلع شدن از آخرین روش‌های بهینه‌سازی (سئو) می‌توانید درسایت آرتمن وب عضو شوید و از آخرین و بروزترین اخبار مطلع شوید.

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

دیدگاه کاربران

2 دیدگاه
 • اسماعیل احمدی میرقائد

  1 خرداد 1400

  بسیار عالی است

  • اسماعیل احمدی میرقائد

   1 خرداد 1400

   در پاسخ به: اسماعیل احمدی میرقائد

   اره خیلی

افزودن دیدگاه

دیدگاهی بنویسید