استعلام قیمت
پروژه ها
شرکت آرتمن وب :: ارائه کننده راه کارهای بازاریابی اینترنتی

هرم بازاریابی محتوایی

15 اردیبهشت 1398 دسته بندی آموزش کسب و کار اینترنتی

محتوا یک اصل بسیار مهم است که تولید محتوا و مسولیت آن بسیار سنگین و مهم است .در جهت تهیه و تولید محتوای اصولی باید محتوا نویسی را رعایت کنید و همچنین عوامل و شرایط مهم برای ترویج و توزیع محتوا و همچنین نگه داری و به روز رسانی محتوا را بلد باشیم . تمام این فعالیت ها باید طبق اصول مشخصی پیش رود و دارای استراتژی مدونی باشد . طبق سنجش بازاریابی وب سایت content markting institute برای موفقیت بازاریابی محتوا داشتن استراتژی مدون ضروری است و کمپین ها و بازاریاب هایی که از استراتژی مشخصی پیروی می کنند موفق تر از کسانی هستند که استراتژی مشخص و مدونی ندارند .

هرم بازاریابی محتوا به شما کمک می کند که طبق یک چارچوب و استراتژی مشخص اجرای کمپین محتوایی ، اطمینان از عملکرد بهینه محتوا و بازیافت دامنه تاثیر گذار آن را ممکن کنید . در این مقاله ما سعی داریم که به طور کامل برای شما توضیح دهیم که هرم بازاریابی چیست و شما چگونه می توانید از این هرم در بازاریابی محتوا برای شرکت یا سازمان خود استفاده کنید .

هرم بازاریابی محتوایی

هرم بازاریابی محتوا چیست ؟

هرم بازاریابی محتوا تمام فعالیت های مربوط به تهیه و تولید محتوا و عوامل موثر بر آن از قبیل روش های تبلیغ و ترویج محتوا ، بازیابی و نگهداری محتوا و تمام عوامل مربوط به آن می باشد .

هر هرم به طور کلی به سه قسمت محتوای مرکزی ، محتوای جانبی و خرده محتواهای ترویجی تقسیم می شود .

در این قسمت به طور خلاصه این سه قسمت را برای شما شرح می دهیم .

محتوای مرکزی :

محتوای مرکزی محتوای اصلی است . محتوایی است که نیاز به تحقیق و بینش عمیق دارد . محتوای مرکزی به عنوان ماده اصلی برای تولید محتوای جانبی مورد استفاده قرار می گیرد . تولید محتوای جانبی و استفاده از آن ها به این دلیل است که مخاطب شما به سمت محتوای مرکزی اصلی شما هدایت می شود . محتوا در این سطح رمز عبور ندارد و مخاطب برای دسترسی به آن ها باید رمز داشته باشد .

محتوای جانبی :

محتوای جانبی ، محتواهایی هستند که سعی دارند مخاطب را به سمت محتوای اصلی شما بکشاند . همانطور که در بالا گفته شد این محتواها بخشی از محتوای اصلی هستند که حول مطالبی دقیق تر و متمرکز تر تولید می شود . این بخش از محتوا به سه سطح تقسیم می شود .

پاورپوینت ها و محتوا  slidershare  :

این محتواها برای جذب مخاطب و مشتری هستند و رمز عبور ندارند . هدف از این محتواها این است که مشتری را به سمت محتوای مرکزی و اصلی شما هدایت کند .

پست وبلاگ و پست مهمان :

پست وبلاگ و پست مهمان در این سطح قرار دارند . پست وبلاگ محتوا و مطالبی هستند که شما به طور روزانه و یا به طور هفتگی در سایت قرار می دهید و پست مهمان که در مقاله قبلی به طور کامل در مورد آن ها صحبت کردیم پست هایی هستند که از وبلاگ های دیگر داخل سایت شما قرا داده می شود .

محتوای ترویجی :

این محتوا در قاعده هرم وجود دارد . محتوایی هستند که  از محتوای اصلی و محتوای جانبی تولید می شوند و بسیار ساده و کوتاه می باشند . این محتواها به طور روزانه و یا طی چند بار در روز اشتراک داده می شوند . محتوای شبکه های اجتماعی و محتوای ویرایشی نمونه ای از این محتواها هستند .

هرم بازاریابی محتوایی

استفاده از هرم بازاریابی محتوا چه مزیت هایی دارد :

استفاده از هرم بازاریابی محتوا می تواند برای شما مزایای زیادی داشته باشد که به برخی از این مزایا اشاره می کنیم .

 

یکپارچه سازی اهداف :

یکی از مهم ترین اهداف هرم محتوا این است که تمام محتوای شرکت را حول هدف شرکت یکپارچه نماید . این یکپارچه سازی به شما کمک می کند تا در یک چارچوب مشخص و اصولی پیش برود .

تکرار پیام :

یک پیام هنگاهی اثر بخش است که از طریق مختلف در دسترس مشتری قرار بگیرد. هرم بازاریابی به شما در تکرار و توزیع پیام ها کمک می کند .

تولید محتوا در فرمت های گوناگون :

ممکن است برخی مشتریان شما به خواندن مقاله علاقه داشته باشند و برخی دیگر گوش دادن به یک متن را ترجیح دهند. استفاده از بازاریابی محتوا به شما این فرصت را می هد تا محتوا را در قالب های متنوع تولید کنید .

تولید محتوا از بالا به پایین یا از پایین به بالا :

چگونگی تولید محتوا به خود شما بستگی دارد . ممکن است شما هرم خود را از بالا و محتوای مرکزی شروع کنید و بعد با استفاده از آن محتوای جانبی را ایجاد کنید. ممکن هم هست شما از پست ها و وبلاگ ها ابهام گرفته و محتوای مرکزی خود را ایجاد کنید .

افزایش کارایی :

این هرم به شیوه های زیر می تواند باعث افزایش کارایی و عمکلرد شما شود :

  • هم راستا کردن فعالیت ها با اهداف شرکت
  • الزامی کردن تعیین هدف
  • یکپارچه کردن تمام اقدامات و فعالیت های افراد شرکت برای تولید محتوا

افزایش فروش :

در هرم محتوا کاربر یکی یکی از سطوح پایین بالا می آید و در آخر به محتوای مرکزی می رسد. محتوای مرکزی رمز دارد و برای دسترسی به آن ها باید در سایت ثبت نام کنند و اطلاعات خود را با شما در میان بگذارند. این موجب تولید سرنخ های فروش و فرصت جدید برای تقسیم فروش می شود .

به طور کلی باعث افزایش تمرکز و همچنین افزایش تولید محتوا می شود .

هرم بازاریابی محتوایی

سه گام برای کار با هرم بازاریابی محتوا :

گام اول، تعیین رهبر :

یک نفر را به عنوان رهبر و مدیر اجرایی بازاریابی محتوایی شرکت خود انتخاب کنید.

گام دوم، درخواست حمایت از تمام نقش های شرکت :

پس از مشخص شدن لید فروش از تمام واحدهای دیگر سازمان نظیر تیم فروش و تیم بازاریابی شبکه های اجتماعی درخواست حمایت کنید .

گام سوم، مشخص کردن چارچوب هرم :

چارچوب هرم خود که شامل استراتژی ، تولید و توزیع محتوا و تحلیل می باشد را مشخص کنید. برای تهیه این چارچوب می توانید از پلتفرم curate cmp  استفاده کنید.

و در آخر…

بازاریابی محتوا این پتانسیل را دارد که برای آن سرمایه گذاری کنید. هدف خود را در بازاریابی محتوا مشخص کنید و طبق هرم با چارچوب مشخص پیش بروید. این هرم روال کار شما را به استاندارد مشخص و بالاتری می رساند.

 

 

دیدگاه کاربران

هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده

افزودن دیدگاه

اولین نفری باشید که برای “هرم بازاریابی محتوایی” دیدگاه وارد می کند