استعلام قیمت
پروژه ها
شرکت آرتمن وب :: ارائه کننده راه کارهای بازاریابی اینترنتی

آیا از بازاریابی چیزی می دانید؟!

26 خرداد 1398 دسته بندی آموزش کسب و کار اینترنتی

مقدمه:

شاید بدانید وقتی صحبت از این کلمه می شود یعنی قرار است محصولی به فروش برسد. بازاریابی یکی از اصلی ترین کارهایی است که برای فروش کالا یا خدمات خود باید انجام دهید. فروش محصول بدون بازاریابی تقریبا غیر ممکن است. بسیاری از مردم بازاریابی را با فروش و تبلیغات تجاری اشتباه می گیرند. در واقع می توان گفت فروش بخش کوچکی از بازاریابی است. در این مقاله قصد دارم به موضوع بازاریابی و مارکتینگ بپردازم. آیا واقعا می دانید  بازاریابی (Marketing) چیست؟

منشا اصلی در بازاریابی نیاز مردم است. در واقع یک محصول بنا به نیاز انسان ساخته می شود. هر چیزی که خدمتی ارائه کند یا اینکه نیازی را بر طرف کند می توان محصول در نظر گرفت. محصول چیزی است که نیاز هر کسی را بر طرف سازد و در اصل می تواند ارضا کننده یک خواسته باشد. محصولات و خدمات به هر اندازه ای که نیاز افراد را بر طرف کنند دارای جایگاه و ارزش هستند.

آیا از بازاریابی چیزی می دانید؟!

۴ استراتژی بازاریابی اینترنتی با بودجه محدود

تعریف بازاریابی (Marketing)

بازاریابی یعنی جست و جو برای شناخت بهترین بازار هدف به منظور فروش محصولات و خدمات هر شرکت یا سازمانی. در بازاریابی تقسیم بندی بازار و تعیین کردن مناسب ترین محصولات برای بازارها یکی از مهمترین کار هاست که باید انجام شود.

اولین ویژگی بازاریابی گرایش به بازار و نیاز مشتری است.

در بازاریابی فقط شناخت ویژگی های محصول به مشتریان ملاک نیست! بلکه کیفیت محصولات و ویژگی های منحصر به فرد و مزیت رقابتی هم جزئی از بازاریابی محسوب می شود. به نظر من اهدف اصلی در بازاریابی، بهبود و تقویت نام کسب و کار (Brand) و همچنین افزایش رضایت مشتری است.

دانستن ۶ اشتباه خطرناک بازاریابی

آیا از بازاریابی چیزی می دانید؟!

با گسترش اینترنت روش های بازاریابی هم تغییر پیدا کرده است. ست گودین که یکی از بهترین و معروف ترین بازاریابان جهان است به این تغییرات در دنیای بازاریابی اشاره نموده است. بازاریابی درون گرا یا جاذبه ای نمونه ای از تغییرات بازاریابی در دنیا است. این نوع بازاریابی توسط برایان هالیگان و دارمش شاح توسعه و گسترده داده شد که امروزه به یکی از بهترین روش های بازاریابی برای شرکت های متوسط و کوچک تبدیل شده است.

در این روش بر خلاف بازاریابی سنتی (برون گرا) که تبلیغات از طریق تلویزیون،رادیو، بیلبوردهای تبلیغاتی بود و بیشتر باعث مزاحمت افراد می شد. با استفاده از تولید محتوا در یک زمینه خاص افراد را ترغیب به خرید می کند. در واقع شما می توانید خود را به مرجعی برای خرید محصولات تبدیل کنید. فقط و فقط با تولید محتوای رایگان. در این روش از ابزارهای رایگانی مثل : وبلاگ نویسی،انجمن های گفت و گو، شبکه های اجتماعی و سئو می توان استفاده کرد.

بازاریابی محتوا

امروزه بازاریابی محتوا به یکی از ارکان اصلی بازاریابی اینترنتی تبدیل شده است و یکی از زیر شاخه های بازاریابی درونگرا می باشد. در بازاریابی محتوا صاحبان کسب و کارها می کوشند تا از طریق تولید محتوا افراد را به کسب و کار خود هدایت کنند و از این طریق بتوانند محصولات و خدمات خود را به آنها بفروشند. بهینه سازی سایت برای گوگل یکی از مهمترین نکاتی است که باید در بازاریابی محتوا رعایت کرد. زیرا میزان زیادی از ترافیک سایت در بازاریابی محتوا از طریق گوگل ایجاد می شود.

کلام سخن آخر این است که در این مقاله سعی کردم مفهوم اصلی بازاریابی را به طور ساده بیان کنم. در بازاریابی همیشه شناخت بازار هدف از اصلی ترین کار ها است. فرقی نمی کند محصول شما چه باشد. کتاب، لباس، غذا، خدمات و … در اصل بازاریابی فرقی نمی کند. شما برای دریافت بهترین بازخورد، باید بازار هدف خود را بتوانید به خوبی شناسایی کنید. از روش های جدید بازاریابی اینترنتی هم غافل نشوید و همیشه سعی کنید شیوه های جدید بازاریابی را برای فروش محصولاتتان انتخاب کنید. امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشد و همیشه در کسب و کار اینترنتی خود موفق باشید.

تعریفی از بازاریابی محتوا

دیدگاه کاربران

هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده

افزودن دیدگاه

اولین نفری باشید که برای “آیا از بازاریابی چیزی می دانید؟!” دیدگاه وارد می کند