استعلام قیمت
پروژه ها
شرکت آرتمن وب :: ارائه کننده راه کارهای بازاریابی اینترنتی

چند روش برای گردآوری ایمیل کاربران سایت

26 خرداد 1398 دسته بندی آموزش کسب و کار اینترنتی

ایمیل های کاربران یک سایت مهم ترین چیزی است که هر مدیر کسب و کاری باید داشته باشد. از طریق ایمیل می توانید پیشنهاد های ویژه به کاربران سایت خود بدید و فروش خود را چندین برابر کنید.

چند روش برای گردآوری ایمیل کاربران سایت

۱.ثبت نام در سایت

در منوی اصلی یا در ساید بار سایت خود حتما قسمت ثبت نام و ورود کاربران را تعبیه کنید. با این روش می توانید علاوه بر ایمیل بازدیدکنندگان سایت خود اطلاعات دیگری را هم از آن ها دریافت کنید. بعضی از قسمت های سایت مثل ویدیوها را به ثبت نام در سایت محدود کنید و تا کاربر در سایت لاگین نکرده اجازه دسترسی به آن بخش را نداشته باشد. با این کار کاربر مجبور به ثبت نام در سایت می شود و شما هم به ایمیل او دسترسی خواهید داشت.

در ساخت فرم ثبت نام در سایت خود به این نکته توجه داشته باشید که با فیلدهای زیاد بازدیدکننده سایت خود را از ثبت نام در سایتتان منصرف نکنید!

۸ نکته اصلی برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ

۲.ترغیب کردن به دعوت دوستان

از کاربران سایت خود بخواهید سایت شما را به دوستانشان معرفی کنند. شما با طراحی یک ایمیل جذاب و ارسال آن برای کاربران خود پیشنهاد معرفی سایت خود به دوستانشان را بدهید و در ازای آن هدیه ویژه ای مثل کوپن تخفیف یکی از محصولاتتان را به آن ها بدهید. شما می توانید از طریق دادن لینک صفحه فرود خود به کاربرانتان افراد زیادی را به سایت خود هدایت کنید و ایمیل های زیادی را جمع آوری کنید.

۳. اشتراک گذاشتن با دوستان

در پایین صفحه مقالات سایت خود حتما از دکمه اشتراک با دوستان یا همان ایمیل کردن صفحه برای دوستان استفاده کنید. با این کار اگر مقاله شما با کیفیت و جذاب باشد مطمئن باشید هر کاربر به راحتی آن را برای دوست خود ارسال می کند. در ایمیل های خود هم حتما از دکمه فوروارد در پایین صفحه استفاده کنید. اگر ایمیل شما طوری باشد که با فوروارد آن برای اشخاص دیگر پیشنهاد ویژه ای به کاربر دهد مطمئن باشید فوروارد کردن ایمیل برای کاربران شما به سادگی انجام می شود.

با این روش سایت شما در معرض دید افراد بیشتری قرار می گیرد.

چند روش برای گردآوری ایمیل کاربران سایت

 

۴. از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

یک راه دیگر برای جمع آوری ایمیل کاربران سایت استفاده از شبکه های اجتماعی است. به عنوان مثال شما می توانید پستی در اینستاگرام خود منتشر کنید و در آن قسمتی از آموزش یک مطلب جذاب را مطرح کنید و از کاربر خود بخواهید برای دریافت آموزش کامل ایمیل خود را برای شما دایرکت کند و یا اینکه از طریق صفحه ای ایمیل او را دریافت کنید. این روش را می توانید روی کاربران تلگرام خود هم اجرا کنید.

توجه کنید که کاربران تلگرام یا مخصوصا اینستاگرام شما ممکن است تا الان با سایتتان آشنایی نداشته باشند. ممکن است کاربران اینستاگرام شما از طریق هشتگ های عکس های شما پیج شما را دیده و دنبال کرده باشند. از این طریق می توانید کاربران جدید و همچنین ایمیل های جدیدی دریافت کنید.

نقش ایمیل مارکتینگ در کسب و کار اینترنتی شما چیست؟

۵.از صفحه فرود در تبلیغات استفاده کنید

استفاده از لندینگ پیج یا صفحات فرود یکی از قدیمی ترین و بهترین روش هایی است که شما می توانید از این طریق ایمیل و اطلاعات کاربران سایت خود را به راحتی دریافت کنید. شما می توانید در تبلیغات خود آدرس لندینگ پیج تان را قرار بدهید و افرادی که از طریق تبلیغات وارد سایت شما می شوند در همان قدم اول با دادن پیشنهادی جذاب یا هدیه ای ایمیل آن ها را دریافت کنید.

چند روش برای گردآوری ایمیل کاربران سایت

در تبلیغات ایمیلی (ایمیل مارکتینگ) و تبلیغات کلیکی و بنری به جای لینک دادن به صفحه اصلی سایت خود حتما از آدرس صفحه لندینگ پیج تان استفاده کنید و بازدیدکنندگان رو به صفحه فرود خود هدایت کنید.

کلام آخر این است که روش هایی که در این مقاله به شما گفتم در افزایش ایمیل کاربران سایت شما کمک به سزایی می کند و با این روش ها می توانید به ایمیل های بیشتری دسترسی داشته باشید. فراموش نکنید ایمیل کاربران یک سایت تمام سرمایه مدیر یک سایت است. از طریق ایمیل کاربران می توانید کسب و کار اینترنتی پر سودی داشته باشید.

دیدگاه کاربران

هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده

افزودن دیدگاه

اولین نفری باشید که برای “چند روش برای گردآوری ایمیل کاربران سایت” دیدگاه وارد می کند