استعلام قیمت
پروژه ها
آرتمن وب : طراحی سایت و قالب وردپرس

7 نکته برای بهبود سئوی محلی سایت شما

4 آبان 1400 دسته بندی سئو

برای کسب و کاری که میخواهد در محل خودش پیشرفت کند و مشتری داشته باشد،سئوی محلی یک ضرورت است. لیست های بهینه شده GMB یا گوگل مای بیزنیس، و صفحات محلی ضروری هستند. برای موفقیت در سئوی محلی، باید تاکتیک ها و استراتژی های برتر را برای رهبری کسب و کار محلی در بازارهای رقابتی بیاموزید.

بازاریابی جستجوی محلی برای هر مکانی کلیدی است، اما زمانی که با یک بازار رقابتی مواجه می شوید، ضروری است که استراتژی هایی داشته باشید که به شما کمک کند تا در بین رقبایتان برجسته، خاص و متفاوت نشان داده شوید.

هر چه کاربر به یک مکان نزدیک تر باشد، احتمال نشان دادن آن صفحه به آن کاربر بیشتر می شود. با این حال، در مناطق متراکم تر، یک مکان با رقابت بیشتری مواجه خواهد شد؛ چون در مناطق متراکم، ممکن است چندین کسب و کار وجود داشته باشد که رقیب هم هستند.

با تسریع تلاش‌ها در پیشرفت «google my bussiness» ، مرتبط بودن و برتریهای صفحه تان، می‌تواند رتبه کسب‌وکارتان را افزایش دهد و در نتیجه نگاه محلی را به‌ویژه در بازارهای رقابتی، به سمت شما جلب کند.

در این پست، استراتژی‌هایی را برای صفحات GMB و موقعیت مکانی معرفی می‌کنیم تا بتوانیم کسب‌وکار محلی بیشتری را هدایت کنیم.

گوگل چگونه نتایج محلی را رتبه بندی می کند؟

گوگل بیان می‌کند که «رتبه بندی نتایج محلی اساساً بر اساس میزان مرتبط بودن، فاصله و برتری هایشان نسبت به همدیگر است.»

حالا مرتبط بودن دقیقا چیست؟ مرتبط بودن این است که نتیجه تا چه حد برای چیزی که شخص در جستجوی آن است، مفید و مناسب است؟

برجستگی و برتری نسبت به سایرین، به میزان اعتبار یک مکان در بازار محلی آن منطقه اشاره دارد. به علاوه، فاکتورهایی مانند مقالات، لینکها، فهرست راهنماها، تعداد بررسی، امتیاز بررسی و سئو را هم در نظر می گیرد.

فاصله هم که مشخص است: فاصله ی کاربر تا محل کسب وکار شما.

از سه فاکتوری که در بالا به آنها اشاره شد، همگی دست شما نیستند: یک کسب و کار فقط می تواند به طور مستقیم روی دو فاکتور ارتباط و برتری نسبت به رقبا، تأثیر بگذارد. ولی فاکتور فاصله توسط کاربر تعیین می شود و نمی توان سایت را برای آن بهینه کرد.

داشتن یک فهرست موفق در GMB مستلزم استفاده از تمام قابلیت ها و ویژگی های مختلف ارائه شده است. به حداکثر رساندن استفاده از هر یک از این ویژگی ها، به کسب و کار شما اجازه می دهد تا حضور خود را در بازار محلی شما افزایش دهید و یک گام به اول شدن، نزدیک شوید.

این فرصت ها را بررسی کنید تا بتوانید رتبه تان را در لیست های محلی گوگل ارتقا دهید.

1. پروفایل ها

گوگل توصیه می کند که پروفایل های شما “دقیق، کامل و جذاب” باشد. به طور مثال، پروفایل google my business . پروفایلتان در GMB را باز کنید و تمامی اطلاعات کسب و کارتان را به روز در آن وارد کنید. این کار باعث میشود گوگل شما را به عنوان یک کسب و کار به روز و فعال بشناسد.

اطمینان حاصل کنید که تمامی اطلاعات لازم، از جمله ساعات کاری، تلفن تماس، و حتی امکان رزرو را در این صفحه نوشته اید.

قسمتی برای پر کردن ساعات کار نیز در این برگه میبینید که باید آن را پر کنید و  این نکته را هم فراموش نکنید که نوشتن ساعت دقیق در هر روز از سال بسیار مهم است. حتی میتوانید برای رویدادهای خاص هم ساعات فعالیتتان را تغییر دهید. فقط مطمئن شوید که فهرست‌های خود را مرتباً بررسی و به‌روزرسانی می‌کنید تا همچنان دقیق، کامل و جذاب باشند.

2. Google Posts

یکی دیگر از راه‌های جذاب‌تر کردن پروفایلتان از طریق Google Posts است. شرکت گوگل، تازه گوگل پست را روی موتور جستجویش راه اندازی کرده است . گوگل پست، یک پلتفرم جدید روی موتور جستجوی گوگل است که اثر جالب توجهی روی ارتباطات آنلاین و نمایش نتایج جستجوی بی درنگ (Real-Time) گذاشته است.

پست ها یک راه عالی برای به روز نگه داشتن لیست های شما و تبلیغ پیشنهادات کلیدی شغلتان هستند. همچنین راهی برای به اشتراک گذاری به روز رسانی های سریع کسب و کارتان است.

علاوه بر این، محتوای Google Post می تواند بر رتبه بندی شما تأثیر مثبت بگذارد. به عنوان مثال، اگر جستجوی جستجوگر برای «نظافت تخصصی با واکس» باشد، Google به محتوای گوگل پست نگاه می‌کند و از محتوای آن برای نشان دادن نتایج، استفاده می‌کند.سئو .بهینه سازی سایت

همانطور که در مثال زیر مشاهده می شود، آن نتایج “مربوط به جستجوی شما” هستند و بنابراین آن صفحه محلی به عنوان نتیجه اولیه نمایش داده می شود.

3. ریویوها یا همان دیدگاهها

ریووها معمولا در گوگل مای بیزنس نادیده گرفته میشوند، ولی گوگل به وضوح بیان می‌کند که « به تعداد و فاکتور امتیازهای ریوو در رتبه‌بندی جستجوی محلی اهمیت زیادی میدهد».

اگر از قبل امتیازی دارید، اینکه بتوانید آن را  تا حد امکان حفظ کنید، بسیار کلیدی خواهد بود. البته در عین حال به دنبال افزایش حجم نظرات هم باشید نه اینکه فقط چند ریووی قدیمی روی پست ها باشد . هرچه ریووهای بیشتری داشته باشید، فهرست شما عملکرد بهتری خواهد داشت.

حالا فکر میکنید چه تعداد ریوو و نظر برای کسب و کارتان کافیست؟ به حجم بررسی و امتیازات رقیب خود نگاه کنید تا یک دید کلی نسبت به آنچه که باید باشید به شما بدهد. دریافت نظرات به صورت ثابت و پیوسته بسیار مهم است. حتی می توانید برای دریافت نظرات، استراتژی بچینید. اجرای یک استراتژی برای درخواست بازبینی می تواند برای افزایش حجم و امتیازات مرور مفید باشد.

گوگل در این زمینه، با ارائه لینک های کوتاه به شما کمک میکند. شما می توانید با ساخت لینک کوتاه از پست ها و مطالب، تا آن را با مشتریان به اشتراک بگذارید تا نظر خود را بنویسند. با استفاده از لینک کوتاه، نه تنها می توانید نظرات را دریافت کنید، بلکه می توانید به آنها پاسخ دهید.

همانطور که گوگل بیان می کند،

“وقتی به نظرات پاسخ می دهید، نشان می دهد که برای مشتریانتان و بازخورد آنها ارزش قائل هستید. نظرات با کیفیت بالا و مثبت از طرف مشتریان شما می تواند جایگاه کسب و کار شما را بهبود بخشد و احتمال اینکه یک خریدار از صفحه محلی یا سایتتان بازدید کند را افزایش می دهد.”

ارائه یک پاسخ جذاب با کیفیت بالا و منحصر به فرد برای هر مشتری، یکی از بهترین رویکردهایی است که میتوانید داشته باشید. این کار هم به معنی احترام گذاشتن به مشتری است هم ثابت می کند برای محصول خودتان ارزش قایلید، هم اینکه دوست دارید مشتریان از شما راضی باشد.

4. عکس و ویدیو با کیفیت بالا

عکس‌ها و ویدیوها راهی عالی برای جذاب‌تر کردن پروفایلتان هستند. این نوع اطلاعات، به مشتری کمک می‌کنند هنگام بازدید از موقعیت مکانی شما انتظاراتی داشته باشد که به واقعیت نزدیک است. عکس‌هایی که با محصول یا خدمات مطابقت دارند، به برجسته شدن کارتان کمک بیشتری میکنند.

افزودن عکس‌های آیتم‌های منوی جدید، پروژه‌های تکمیل‌شده، مواردی برای فروش، چیدمان فروشگاه یا ویترین فروشگاه، همگی باعث افزایش تعامل کاربر با نمایه شما می‌شوند. باید به طور مداوم عکس های جدید اضافه کنید تا پروفایلتان را تازه و جذاب نگه دارید.

به حداکثر رساندن صفحات محلی در بازارهای رقابتی

صفحات محلی برای همه استراتژی های جستجوی محلی حیاتی هستند، اما نحوه ارائه و ساختار اطلاعات این صفحات، نحوه عملکرد آن در گوگل را مشخص می کند. اینجاست که برتری ها و تفاوت ها به شدت مورد توجه قرار می گیرد.

گوگل می‌گوید: «برتری یک کسب و کار، بر اساس اطلاعاتی است که گوگل درباره آن از سراسر وب دارد، مانند پیوندها، مقاله‌ها و فهرست‌ها.»

همچنین، “موقعیت شما در نتایج وب نیز یک عامل است. پس میتوان اینطور نتیجه گرفت که برای انتخاب یک صفحه ی محلی، بهترین شیوه های سئو اعمال می شود.”

بسیاری از صفحات محلی معمولاً فقط شامل نام، آدرس، شماره تلفن، ساعات کار، و توضیحات کوتاه با یک عکس استوک هستند.

ولی شما با استفاده از استراتژی های این مقاله به به صفحات محلی خود این فرصت را می دهید در یک بازار شلوغ و رقابتی متمایز شوند.

5. محتوای Hyperlocal

محتوای Hyperlocal یک راه عالی برای ایجاد محتوای منحصر به فردی است که میتواند از نظر محلی هم سرآمد و برجسته باشد.  نگران نشوید، شما نیازی به ایجاد محتوای طولانی مدت و وقت گیر ندارید. محتوای یک صفحه محلی اغلب می‌تواند یک مطلب کلی یا عمومی هم باشد.

با در نظر گرفتن دو رویکرد مختلف زیر، می توانید هم محتواهای مربوط به همان مکان را بهینه کنید هم محتواهای کلی که محدود به مکانتان نیستند… ایده‌های محتوای غیر محلی می‌تواند شامل اسم بردن محله‌های خاص، بزرگراه‌های مجاور، مدارس یا دانشگاه‌ها، موزه‌ها، میدان‌ها یا سایر مکان‌های مهم باشد.

ایده‌های محتوای محلی هم می‌تواند شامل هر نوع رویداد یا تبلیغاتی باشد که به‌طور خاص در آن مکان ارائه می‌شود، مانند: شب بچه‌ها، پیشنهادات مراسم جشن، تلویزیون برای یک بازی یا نمایش بزرگ، موسیقی زنده، همایش و هر چیز دیگری. اطلاعاتی که آن مکان را منحصر به فرد می کند، باعث میشود صفحه شما، محتوای جذابی را ارائه دهد که به افزایش ارتباط آن با محل مورد نظر و ایجاد برتری کمک می کند.

6. استفاده از اسکیما

یکی دیگر از تاکتیک های عالی SEO برای پیاده سازی، استفاده از اسکیما است. وقتی به صفحه تان اسکیما اضافه میکنید، به آن اجازه میدهید تا یک ریچ اسنیپت در صفحه گنجانده شود. ریچ اسنیپت «متن را اضافه می‌کند و ویژگی‌هایی را نشان می‌دهد که گوگل دوست دارد». علاوه بر این، اسکیما، باعث میشود گوگل در صفحه ی نتایج، مساحت بیشتری را نسبت به رقبایتان به شما اختصاص دهد چون جایی هم برای اسکیما و … در نظر میگیرد.

این اسنیپت ها به برجسته شدن یک کسب و کار در SERP کمک زیادی می کند. البته اشتباه نکنید اسکیما مارک آپ یک عامل رتبه بندی نیست، بلکه یک تاکتیک مناسب برای برجسته تر کردن صفحه محلی شما است. اگر لینک های شما بیشتر در SERP برجسته شوند و منجر به جذب تعامل بیشتر شوند، نتیجه شما در رتبه بندی ها بهتر میشود چون تعامل بیشتر به معنی مرتبط بودن بیشتر نتایج با کوئری های کاربران است.

7. سیگنال لینک ها

لینک ها کلید هر استراتژی سئو هستند. پیوندهایی که از سایت دیگری به صفحه محلی شما می‌آیند، رتبه صفحه را بهبود می دهند.

تعداد پیوندهای با کیفیتی که دیگران به شما می دهند، تعیین می کند که یک صفحه ی مکانی چقدر با خواسته های کاربران، مرتبط است. ایجاد استناد از طریق دایرکتوری های مختلف، همیشه یک راه ثابت برای ایجاد پیوندهای مرتبط با سئوی محلی بوده است.

از دیگر سو، تمرکز باید بر روی ایجاد پیوندهای محلی از طریق سایتی باشد که به عنوان یک سایت معتبر محلی در نظر گرفته می شود، مانند یک روزنامه محلی، اتاق بازرگانی شهر، یا وب سایت شهر.

در این نوشته 7 روش برای بهبود سئوی محلی بیان شدند. سعی کنید این روش ها را به صورت تخصصی دنبال کنید تا بهترین نتایج را بگیرید. مقاله ترجمه ای از لینک زیر است.

https://www.searchenginejournal.com/local-business-competitive-markets/424242/

Rate this post

دیدگاه کاربران

هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده

افزودن دیدگاه

اولین نفری باشید که برای “7 نکته برای بهبود سئوی محلی سایت شما” دیدگاه وارد می کند

پیام از طریق واتساپ