استعلام قیمت
پروژه ها
آرتمن وب : طراحی سایت | سئو | تولید محتوا

مزایا و معایب بازاریابی دیجیتال

11 تیر 1398 دسته بندی آموزش کسب و کار اینترنتی

امروز با ما همراه باشید تا درباره ی مزایا و معایب دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید.

مزایا و عیوب بازاریابی دیجیتال

مزیت های بازاریابی مارکتینگ

 1. محدودیت زمان و مکان ممنوع : اولین و بارزترین مزیت این نوع مارکتینگ نسبت به روش های سنتی این است که زمان تلف شده در آن معنی ندارد و هیچگاه محدودیت زمان و مکانی را برای افراد ایجاد نمی کند. افراد به راحتی میتوانند محصول مورد نیاز خود را پیدا و خریداری کنند.
 2. محصولات و خدمات در کنار هم قرار گرفته و به راحتی امکان مقایسه وجود دارد.
 3. تمامی اطلاعات مربوط به محصول و خدمات به طور کامل وجود دارد و دیگر نیازی نیست برای پیداد کردن یک ویژگی محصول ساعت ها آن را بررسی نمایید.
 4. هزینه تبلیغات در این فضا ها قطعا کمتر و هدفمند تر از روش های سنتی خواهد بود.
 5. قیمت محصولات و خدمات موجود نسبت به بازار های واقعی کمتر خواهد بود زیرا هزینه ایی بابت اجاره و امثال آن پرداخت نشده است .
 6. مشکلات مربوط به این فضا همانند ثبت های سفارش؛ خیلی سریع تر و راحت تر توسط بخش های فنی برطرف میگردد اما در روش های سنتی در صورت هرگونه مشکل ممکن است چندین روز نی طول بکشد و یا حتی برطرف نیز نگردد.
 7. روابط و تماس ها غیر مستقیم هستند بنا براین کاربران به راحتی میتوانند بدون هیچگونه محدودیتی خرید و معاملات خود را انجام دهند.
 8. روابط بین سیستم و کاربران به دلیل سیستماتیک بودن ادامه دار خواهد بود و پس از هر خرید و فروش برای هر دو طرف روش ها و پیشنهاد های مختلفی برا اساس سفارش منتقل میگردد و مشتری را نسبت به خود مشتاق تر نگاه خواهد داشت.
 9. مدیران کسب و کار میتوانند به سرعت خدمات و محصولات خود را به روز گردانند که این امکان در روش های سنتی کمتر امکان پذیر است و یا شاهد هزینه های گزافی خواهد بود.
 10. کاهش خطا های مربوط به نیروی انسانی
 11. کاهش هزینه به دلیل کمتر بودن تعداد نیروی انسانی و سیستمی بودن کارها

و …….. هر چه از فواید این نوع مارکت توضیح دهیم کم است چرا که دارای چنان گستره ی وسیعی است که هر روز و هر لحظه دری به سوی واقعیت ها برای ما باز مینماید.

با وجود آن همه مزایا و فوایدی که دیجیتال مارکتینگ برای ما به ارمغان می آورد؛ معایبی نیز دارد که عده ایی را نگران کرده و مانع از ورود آن ها به این فضا ها میگرداند.

مزایا و عیوب بازاریابی دیجیتال

عیوب دیجیتال مارکتینگ

 1. مشکلات مربوط به اینترنت که خود باعث کند شدن کارهای فضای مجازی میگردد بنابراین عده ایی را از ورود به این فضا و کار با آن میترساند.
 2. عدم آشنایی بسیاری از مردم نسبت به کار با اینترنت و کامپیوتر. وابسطه بودن دیجیتال مارکتینگ به اینترنت و نرم افزار و سخت افزار به این افراد کمتر اجازه ورود با خیال راحت را میدهد.
 3. نگرانی و استرس افراد به دلیل آنکه کالا و خدمات ملموس نیستند و نمیتوانند آن ها را از نزدیک نظاره گر باشند.
 4. ترس از خراب بودن و آسیب دیدن محصولات به هنگام تحویل
 5. عدم اطمینان افراد برای پرداخت های آنلاین

و ……..

نقش حیاتی تبلیغات در بازاریابی را فراموش نکنید

افراد ماندگار در علم مارکتینگ

 • ریچارد بروک
 • اوان گرین و جاناتان پرلمن
 • ریچارد برانسون
 • پیر امیدیار
 • جف بیزوس
 • جک ما

و ……

دیدگاه کاربران

هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده

افزودن دیدگاه

اولین نفری باشید که برای “مزایا و معایب بازاریابی دیجیتال” دیدگاه وارد می کند

پیام از طریق واتساپ