استعلام قیمت
پروژه ها
آرتمن وب : طراحی سایت و قالب وردپرس

ایده برای نوشتن ایمیل وقتی موضوعی نداریم

23 تیر 1398 دسته بندی آموزش کسب و کار اینترنتی
گاهی واقعا نمی‌دانیم به اعضای سایت چه ایمیلی بفرستیم. می‌دانیم باید ارتباط با اعضا را از طریق ایمیل حفظ کنیم. ولی نه محصول جدیدی به سایت اضافه شده و نه مقاله‌ای در سایت قرار داده‌ایم. در این موارد چه ایمیل‌هایی بفرستیم تا ارتباط حفظ شود و اعضای سایت از ایمیل ما لذت ببرند. در این مقاله چند ایده ایمیل مطرح می‌کنیم که در این شرایط به شما کمک می‌کند.
ایده برای نوشتن ایمیل وقتی موضوعی نداریم

۱. محبوترین سایت

اعضای سایت شما همیشه دوست دارند بدانند کدام مقالات بیشترین بازدید را داشته است. همچنین همه کنجکاو هستند پرفروش‌ترین محصولات شما را شناسایی کنند. پس به‌راحتی ایمیلی بفرستید که در آن بهترین مقالات یا محصولات معرفی شده‌اند. حتی می‌توانید پیشنهاد خودتان را بگویید. مثلا توصیه کنید مطلب خاصی از سایت را بخوانند. لازم نیست این مطلب جدید باشد.

بازاریابی پوش نوتیفیکیشن بهتره یا بازاریابی ایمیلی؟

۲. درخواست پیشنهاد دادن برای بهبود سایت

در سایت فرمی درست کنید و ایمیلی بفرستید و از اعضا بخواهید یک پیشنهاد برای بهبود سایت بدهند. درگیر کردن اعضا و درخواست ارسال پیشنهاد می‌تواند افراد زیادی را ترغیب کند به سایت شما مراجعه کنند. طبق ایده‌های بازاریابی عصبی، درخواست کمک از آن‌ها باعث می‌شود حس بهتری نسبت به سایت شما داشته باشند.

۳. خواستن نظرات در نوشتن کامنت

از اعضا بخواهید به مقاله یا محصول خاصی بروند و نظر خودشان را درباره آن بنویسند. گاهی با چنین ایمیلی می‌توانید برای مقاله یا محصول سایتتان تایید اجتماعی زیادی ایجاد کنید و همه ببیند که آن مقاله یا محصول شما هواداران زیادی دارد.

چرا در بازاریابی ایمیلی تان نتیجه مطلوبی نمی گیرید؟

۴. دادن تخفیف برای فروش محصولی خاص

گاهی برای ایجاد هیجان و افزایش بازدید سایت خوب است برای یکی از محصولات تخفیف ویژه‌ای درنظر بگیرید و از طریق ایمیل اطلاع‌رسانی کنید. اگر امکانش را دارید ابتدا از ایمیل‌های خریداران آن محصول خروجی بگیرید و آن‌ها را حذف کنید. برای بقیه اعضا این ایمیل را بفرستید.

ایده برای نوشتن ایمیل وقتی موضوعی نداریم

۵. معرفی یکی از کارمندان یا پشتیبانان سایت

اگر شرایط شرکت شما اجازه می‌دهد می‌توانید یکی از کارمندان خود را معرفی کنید تا اعضای سایت بیشتر آشنا شوند. برای اعضای سایت جالب است با کارمندانی که در بخش فروش و پشتیبانی هستند آشنا شوند. آن‌ها می‌خواهند بدانند دقیقا چه کسی به پیام‌ها و سوالات جواب می‌دهد.

۶. پاسخ به یک پرسش متداول

در متن ایمیل توضیح دهید که بسیاری از اعضای سایت سوالی را می‌پرسند که می‌خواهیم پاسخ آن را برای همه توضیح بدهیم. البته می‌توانید پرسش و پاسخ را در سایت بنویسید و در ایمیل لینک آن صفحه را قرار بدهید.

راز و رمز  بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتیگ

۷. اعلام کمک به اعضا

وقتی از بهترین دوستان خود ایمیل دریافت می‌کنید توقع ندارید در آن لینکی موجود باشد. مثلا دوستتان بگوید: «می‌خواستم مطلب مهمی بگویم. برای خواندن این مطلب لطفا بر لینک زیر کلیک کنید!» گاهی ایمیلی بفرستید که در آن به عضو سایت کمک می‌کنید. مثلا اگر کار شما طراحی سایت است کاربران را از وجود یک باگ امنیتی خاص آگاه کنید. لازم نیست هیچ لینکی به سایت شما وجود داشته باشد.

از امروز تصمیم بگیرید حداقل هفته‌ای یک بار برای اعضای سایت ایمیل بفرستید. اگر نمی‌دانید چه بفرستید از این چند ایده ایمیل که در مقاله گفته شده استفاده کنید!

دیدگاه کاربران

هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده

افزودن دیدگاه

اولین نفری باشید که برای “ایده برای نوشتن ایمیل وقتی موضوعی نداریم” دیدگاه وارد می کند

پیام از طریق واتساپ