استعلام قیمت
پروژه ها
آرتمن وب : طراحی سایت و قالب وردپرس

پرسش های با اهمیت درباره تبلیغات آنلاین

31 اردیبهشت 1398 دسته بندی آموزش کسب و کار اینترنتی

 تبلیغات آنلاین به یکی از ضروریات کسب‌وکارها برای جذب مشتریان بیشتر و افزایش میزان فروش تبدیل شده است. کمپین های تبلیغاتی که متمرکز بر رادیو و تلویزیون و تبلیغات چاپی بوده اند، کمرنگ تر شده و جای خود را به فضای مجازی و اینترنت داده اند. اگر شما هم در فکر تبلیغات آنلاین برای کسب‌وکار خود هستید، حتماً پرسش های زیر را با دقت پاسخ دهید.

پرسش های با اهمیت درباره تبلیغات آنلاین

۱-مشتریان شما چه کسانی هستند؟

به چه کسانی کالاها یا خدماتتان را می فروشید؟ آیا محصولاتتان به گروه سنی یا جنسیت خاصی مربوط می شود؟ در یک مکان به خصوص کالایتان را ارائه می کنید یا قابلیت فروش در همه مناطق جغرافیایی را دارید؟ حتماً در برنامه بازاریابی و تبلیغاتی تان این فاکتورها را مدنظر قرار دهید چون بدون بررسی این پارامترها درک درستی از مصرف کنندگان علاقه مند به محصولاتتان نداشته و سرمایه و تلاشتان هدر خواهد شد.

پرسش های با اهمیت درباره تبلیغات آنلاین

۲-توجه مشتریان شما در چه شبکه های اجتماعی است؟

بعد از شناخت مشتریان هدفتان برای تبلیغات آنلاین، باید بدانید که این گروه زمانی که آنلاین اند وقتشان را در کدام شبکه های اجتماعی صرف می کنند و به کدام نوع وب سایت ها توجه بیشتری دارند. به دقت آنها را زیر نظر بگیرید که به دنبال چه محصولاتی هستند و چقدر از رقبایتان خرید می کنند. بعد از این مرحله می توانید تبلیغاتتان را به طور هدفمند در جاهایی متمرکز کنید که مشتریان علاقه بیشتری به آن دارند.

۸ اشتباه کسب وکارها در شروع تجارت آنلاین

۳-بهترین شبکه اجتماعی مناسب با نوع کسب وکارتان کدام است؟

این روزها رسانه های اجتماعی رشد چشمگیری داشته و به فضایی برای تعامل و ارتباط متقابل با مشتریان تبدیل شده اند. اما بین این همه رسانه کدام را باید برای کسب‌وکارتان انتخاب کنید؟ نکته کلیدی که در این مورد باید توجه کنید این است که شبکه اجتماعی انتخابی تان باید کاملاً سازگار و هماهنگ با نوع فعالیتتان باشد.

۱۰ نکته مهم در تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی

۴-آیا در دسترس مشتریان خود در اینترنت هستید؟

وقتی مشتریان به دنبال محصولات یا خدماتتان هستند می توانند به وب سایت شما برسند؟ سایتتان برای موتورهای جستجو بهینه شده است؟ برای یافتن کسب‌وکار شما چه کلمات کلیدی استفاده می کنند؟ اگر این اطلاعات را ندارید حتماً همین حالا آن ها پیدا کنید. اگر مشتریان نتوانند شما را در اینترنت پیدا کنند، فعالیت های آنلاین تان هیچ سودی ندارد.

پرسش های با اهمیت درباره تبلیغات آنلاین

۵-آیا برنامه ای برای بازاریابی موبایلی طرح کرده اید؟

کاربران زیادی از تلفن های هوشمند استفاده می کنند و این یعنی این که جمعیت زیادی آماده خرید از طریق موبایل هایشان هستند. برای این افراد چه برنامه ای دارید؟ مشتریان به ندرت بر تبلیغات موبایلی تبلیغات موبایلی کلیک می کنند اما همیشه به دنبال محتوای مفید و موثر می گردند پس این مورد را هم در تبلیغات آنلاینتان در نظر بگیرید.

۶-چه چیزی کسب وکارتان را به ذهن ها میسپارد؟

چه چیزی شرکت شما را در ذهن مردم ماندگار می کند؟ لوگو، شعار، رنگ سازمانی تان یا هرچیزی که با آن شناخته می شوید را در کمپین تبلیغاتی تان به طور موثری استفاده کنید. وقتی مشتریان شما را پیدا کنند چه از طریق وب سایت یا از طریق تبلیغات همان تصویری را که از شرکتتان دارند، مجسم می کنند.

چرا کمپین های تبلیغاتی فروش در فروشگاه های اینترنتی ایرانی موفق نمی شوند

۷-کمک چه کسانی می تواند باعث پیشرفت کسب وکارتان شود؟

براساس نوع کسب‌وکار شما، می توانید از متخصصین وب سایت، وبلاگ یا شبکه های اجتماعی استفاده کنید تا پیامتان را به درستی به مشتریان هدفتان برسانید. ممکن است شما به خاطر مشغله های کاری یا نداشتن تجربه نتوانید بر فعالیت های آنلاین نظارت کنید اما کارشناسانی هستند که می توانند این کار را برایتان انجام دهند.

۸-چه اطلاعاتی از تبلیغات آنلاین موثر بدست می آورید؟

مهم ترین مزیت تبلیغات آنلاین این است که اطلاعات زیادی برای شما فراهم می کند: شما به آسانی متوجه می شوید که چند نفر بر تبلیغتان کلیک کرده اند، این افراد از چه منبعی به وب سایت شما وارد شده اند و اینکه چه خریدی از سایتتان انجام داده اند. با تبلیغات آنلاین به آسانی حضورتان را به دیگران نشان خواهید داد. قبل از صرف هرگونه زمان و هزینه ابتدا از خود این سوالات را بپرسید.

دیدگاه کاربران

هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده

افزودن دیدگاه

اولین نفری باشید که برای “پرسش های با اهمیت درباره تبلیغات آنلاین” دیدگاه وارد می کند

پیام از طریق واتساپ