استعلام قیمت
پروژه ها
آرتمن وب : طراحی سایت و قالب وردپرس

نکات مهم در طراحی وب سایت

11 خرداد 1398 دسته بندی آموزش کسب و کار اینترنتی

۱- کاهش حجم تصاویر.

تعداد کاربران با پهنای باند بالا هر روز زیادتر می‌شود.حتی اگر از اینترنت ۵۱۲Kb استفاده کنید، اما صفحات وب با سرعت پایین هنوز بسیار آزار‌دهنده هستند.استفاده از تصاویر با ظرفیت بالا اولین دلیل برای کاهش سرعت وب سایت‌ها هستند.کاهش حجم تصاویر همیشه باعث کاهش کیفیت آن نخواهد شد.در حدود ۱۰ الی ۱۴ کیلوبایت برای هر تصویر. برای compress(فشرده سازی) کردن تصاویر خود می توایند از این سایت https://compressjpeg.com استفاده کنید.

نکات مهم در طراحی وب سایت

۲- تصاویر متحرک آزار دهنده هستند.

تحقیقات مختلفی صورت گرفته است که نشان می‌دهد تصاویر متحرک و چشمک‌زن باعث ایجاد آزار و ناراحتی بازدید‌کنندگان خواهد شد. خود من مواردی را مشاهده کرده‌ام که بازدیدکننده با پنجره‌های دیگر قسمت‌های چشمک‌زن و متحرک وب‌سایت را می‌پوشاند تا بتوانند مطالب آن را مطالعه کند.

۳- توجه به اصول و استانداردهای طراحی وب سایت.

در اینترنت وب سایت‌هایی وجود دارد که از بیش از ۶ یا ۸ فریم در صفحه استفاده کرده‌اند یا وب‌سایت‌هایی که تنها برای اینترنت اکسپلورر ۶ قابل دیدن هستند. (به یاد داشته باشید ۲۵% از کاربران اینترنت در زمان نگارش این مقاله از Firefox استفاده می‌کنند) (در ایران با توجه به عدم آمار دقیق در این زمینه نمی‌توان تخمین دقیقی زد اما نظر بر این است که این رقم چیزی در حدود ۵ الی ۶ درصد باشد ). استفاده از تکنیک‌های غیرمتعارف و عدم توجه به استانداردها هرچند ممکن است باعث زیبایی وب‌سایت شود و شما آن را بسیار زیبا بدانید، اما باعث عدم‌رضایت برخی دیگر از بازدید‌کنندگان سایت خواهد شد. برای این منظور سعی کنید از وب‌سایت‌های مشهور الگو‌برداری کنید.

ویژگی های مهم و موثر در انتخاب آدرس سایت

نکات مهم در طراحی وب سایت

۴- بکار بردن فضاهای خالی در سایت.

فضاهای خالی لزوماً نباید پر شوند. این تصور اشتباه گاهاً منجر به ایجاد وب‌سایت‌های شلوغ و درهم و برهم خواهد شد. باید در طراحی وب‌سایت از فضاهای خالی برای تنظیم چیدمان صفحه و استراحت چشم استفاده شود. فضاهای خالی در طراحی وب‌سایت از همان اهمیت طراحی بر روی کاغذ برخوردار است.

۵- استفاده از رنگ‌های مناسب.

در وب‌سایت خود از رنگ‌های ناهمگون استفاده نکنید. وب‌سایت زیبا به معنی هارمونی کلی تمام قسمت‌های آن است. از یک رنگ تنها به این دلیل که رنگ مورد علاقه شماست استفاده نکنید. رنگ‌ها را با توجه به مضمون سایت و کاربران هدف، انتخاب نمایید.

۶- ساده زیباست.

وب‌سایت شما هرچه ساده‌تر باشد زیباتر است. این نکته که سادگی یعنی زیبایی را همیشه در طراحی وب‌سایت‌های خود به یاد داشته باشید.

۷- استفاده از فونت ها با سایز مناسب.

به یاد داشته باشید شما تنها بازدیدکننده سایت نخواهید بود. بازدیدکنندگان سایت با توجه به محتوای سایت، طیف وسیعی از کاربران خواهند بود که برخی از آن‌ها در سنین بالا هستند که احتمالا از قدرت بینایی شما بی‌بهره‌اند. استفاده از فونت با سایز مناسب و یا حداقل امکان تغییر اندازه فونت در هر وب از ملزومات است، آن را فراموش نکنید.

انتخاب صحیح کلمات کلیدی در وب سایت

۸- محدود کردن تبلیغات سایت.

اگر بر تعداد تبلیغات وب سایت خود نظارت دارید، بیاد داشته باشید بازدیدکنندگان برای دیدن تبلیغات، به وب سایت شما مراجعه نمی‌کنند. هر جای خالی را به تبلیغات پر نکنید. کاربران وب‌سایت شما با ارزش‌ترین سرمایه آن هستند، به آنان احترام بگذارید.

۹- تست و بررسی کردن وب سایت خود با مرورگرهای مختلف.

وب‌سایتی که تنها برای یک مرورگر طراحی می‌شوند، با توجه به استفاده از مرورگرهای مختلف توسط کاربران، غیر قابل قبول است (متاسفانه این نکته در بسیاری از وب‌سایت‌های ایرانی نادیده گرفته می‌شود -مترجم). حتما سعی کنید وب‌سایت خود را حداقل بر روی ۳ مرورگر اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس و اپرا چک کنید. شما هزینه بسیاری می‌کنید تا بازدیدکنندگان را به سایت خود بیاورید، بسیار ناامید‌کننده است که برخی از بازدیدکنندگان با مرورگرهای مختلف با وب‌سایتی غیر قابل خواندن مواجه شوند.

نکات مهم در طراحی وب سایت

۱۰- بهینه سازی وب سایت خود برای موتورهای جستجو.

بهترین و کم هزینه‌ترین راه برای آوردن بازدیدکنندگان به وب‌سایت شما، استفاده از کلیک ارگانیک است. کلیک ارگانیک یعنی بازدیدکنندگانی که با کلیک بر روی لینک وب‌سایت شما در موتورهای جستجو و نه از طریق تبلیغات آن به وب‌سایت شما آمده‌اند. این نوع کلیک کم هزینه‌ترین راه برای جذب بازدیدکنندگان به وب‌سایت شماست. در حین طراحی وب‌سایت به این موضوع به دقت توجه کنید.

۳۰ نکته مهم در بهبود سئو در طراحی

دیدگاه کاربران

هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده

افزودن دیدگاه

اولین نفری باشید که برای “نکات مهم در طراحی وب سایت” دیدگاه وارد می کند

پیام از طریق واتساپ