دلایل شکست کسب وکار اینترنتی شما


دسته بندی: منتشر شده در تاریخ 7 خرداد 1398

بسیاری از افراد اکثرا به عوامل موفقیت یک کسب و کار اینترنتی توجه می کنن یا اینکه بیشتر به عوامل موفقیت یک شخص نگاه می کنن و به اون عوامل بیشتر بها میدن اما اگر کارهایی که باعث شکست می شن رو انجام ندین می تونین به موفقیت برسین. اینفوگرافیک زیر رو مشاهده و مطالعه کنین.

چهار روش مؤثر در تحول کسب وکار

اینفوگرافیک دلایل شکست کسب وکار اینترنتی شما

دلایل شکست کسب وکار اینترنتی شما

متن اینفوگرافیک دلایل شکست کسب وکار اینترنتی شما

  • دلیل اول: هدف گذاری اشتباه

مثلا می‌گین که یک کسب و کار اینترنتی راه می‌ندازم، تو ۶ ماه ۱۰۰ میلیون تومان بدهی‌های خودم رو صاف می‌کنم، کلی هم پس انداز می‌کنم و … این هدف، خوب و قوی نیست! کار رو باید با عشق انجام بدین و اگر واقعا عاشق این کار هستین بیاین سراغش نه فقط برای پول! ۱۰۰ میلیون اصلا پولی نیست و می‌تونین بسیار بیشتر از اینها رو بدست بیارین ولی منظور من چیز دیگری هست، این نوع بیزنس رو به چشم نجات دهنده نبینین!!پ

یک اشتباه شایع در آغاز کسب و کار اینترنتی!

  • دلیل دوم: کمال طلبی

بیش از اندازه کمال طلب هستین ومنتظر می مونید که همه چیز در حد عالی و بدون هیچ نقصی باشه تا شروع کنین و یا کار خودتون رو به نمایش دیگران بذارین. جالبه که اون “عالی” هیچوقت برای شما اتفاق نمی‌افته و هر کاری هم که می‌کنین باز هم جا برای عالی‌تر شدن وجود داره! پس لطفا این باور رو رها کنین، اگر به نسخه‌های اولیه محصولات شرکت‌های گوگل، مایکروسافت و اپل نگاه کنین خندتون می‌گیره چون خیلی معمولی بودن!

  • دلیل سوم: صرف نکردن زمان کافی

به اندازه کافی برای کسب و کار اینترنتی نوپای خودتون وقت نمی‌ذارین. کسب و کار اینترنتی نوپای شما هم مانند یک نهال می‌مونه! اولش که در خاک کاشته می‌شه باید ازش مراقبت کرد، بهش آب داد، آفتاب رسوند و … کسب و کار اینترنتی شما هم قبل از به ثمر رسیدن و قبل از روی غلتک افتادن نیاز به آپدیت‌ها و تغییرات بیشتری داره، نیاز به تبلیغات بیشتری داره، نیاز به پیگیری بیشتری داره تا به یک جایگاه فوق العاده عالی برسه.

  • دلیل چهارم: نداشتن خلاقیت

در کسب و کار اینترنتی شما هیچ گونه خلاقیتی دیده نمی‌شه! در واقع کسب و کار اینترنتی شما نه تنها هیچ تفاوتی با کسب و کارهای اینترنتی دیگر نداره بلکه از اونها ضعیف‌تر و عقب‌تر هم هست و چیزی اضافه بر اونها نیست! دلیل نمی‌شه چون مثلا دکمه خرید فلان وب‌سایت سبز رنگه پس اون خیلی خوب هست، شاید دکمه قرمز رنگ برای وب‌سایت شما بیشتر جواب بده و بهتر باشه! این فقط یک مثال بود برای درک موضوع.

  • دلیل پنجم: نداشتن ایده مناسب

ایده از اجزای اصلی یک کسب و کار اینترنتی هست و کسب و کار آنلاینی که با ایده‌ای نامناسب راه اندازی بشه از همون ابتدا در مسیر غلط قرار داره و هر چقدر هم که برای اون تلاش به عمل بیاد فایده‌ای نداره چون اون از بنیان ایراد داره. گاهی اوقات ممکنه که شما نسبت به موضوعی گرایش پیدا کنین و ایده‌ای به سرتون بزنه که فکر کنین ایده خوبی هست اما بعد از اینکه اون رو اجرا می‌کنین می‌بینین که اونطور که فکر می‌کردین نیست.

  • دلیل ششم: نسنجیدن

این بخش یعنی تحقیقات بازاریابی و نوشتن طرح تجاری حتی در صورتی که ایده بسیار خوبی هم داشته باشین حائز اهمیت هست. در این مرحله شما بازار، محصولات و خدمات رقبا و … رو مورد ارزیابی قرار می‌دین و بعد با یک برنامه صحیح و ابزار صحیح وارد کار می‌شین. گاهی اوقات اصلا نیاز به تحقیقات بازاریابی هم نیست! ولی در ٪۹۰ اوقات نیاز هست و انجام ندادن این کار از دلایل اصلی شکست کسب و کار اینترنتی شماست.

سخن پایانی

عوامل دیگری هم هستن که می‌شه اونها رو در نظر گرفت ولی این ۶ دلیل از مهمترین‌ها هستن و می‌تونین کسب و کار اینترنتی موفقی داشته باشین اگر همین نکات رو در نظر بگیرین.


نویسنده این مطلب: اسماعیل احمدی میرقائد

علاقه زیادم به دیجیتال مارکتینگ باعث شد تا کلینیک توسعه کسب و کار آرتمن وب را راه اندازی کنم. به نوشتن هم علاقه زیادی دارم و سعی می کنم با مقالاتی که منتشر می کنم نیازتون رو برطرف کنم. تمام محتویات سایت از تجربیات شخصی خودم هست و هدف اصلیم انتقال آن ها به شماست.

دیدگاه خود را بنویسید