استعلام قیمت
پروژه ها
آرتمن وب : طراحی سایت و قالب وردپرس

دلایل شکست کسب وکار اینترنتی شما

7 خرداد 1398 دسته بندی آموزش کسب و کار اینترنتی

بسیاری از افراد اکثرا به عوامل موفقیت یک کسب و کار اینترنتی توجه می کنن یا اینکه بیشتر به عوامل موفقیت یک شخص نگاه می کنن و به اون عوامل بیشتر بها میدن اما اگر کارهایی که باعث شکست می شن رو انجام ندین می تونین به موفقیت برسین. اینفوگرافیک زیر رو مشاهده و مطالعه کنین.

چهار روش مؤثر در تحول کسب وکار

اینفوگرافیک دلایل شکست کسب وکار اینترنتی شما

دلایل شکست کسب وکار اینترنتی شما

متن اینفوگرافیک دلایل شکست کسب وکار اینترنتی شما

  • دلیل اول: هدف گذاری اشتباه

مثلا می‌گین که یک کسب و کار اینترنتی راه می‌ندازم، تو ۶ ماه ۱۰۰ میلیون تومان بدهی‌های خودم رو صاف می‌کنم، کلی هم پس انداز می‌کنم و … این هدف، خوب و قوی نیست! کار رو باید با عشق انجام بدین و اگر واقعا عاشق این کار هستین بیاین سراغش نه فقط برای پول! ۱۰۰ میلیون اصلا پولی نیست و می‌تونین بسیار بیشتر از اینها رو بدست بیارین ولی منظور من چیز دیگری هست، این نوع بیزنس رو به چشم نجات دهنده نبینین!!پ

یک اشتباه شایع در آغاز کسب و کار اینترنتی!

  • دلیل دوم: کمال طلبی

بیش از اندازه کمال طلب هستین ومنتظر می مونید که همه چیز در حد عالی و بدون هیچ نقصی باشه تا شروع کنین و یا کار خودتون رو به نمایش دیگران بذارین. جالبه که اون “عالی” هیچوقت برای شما اتفاق نمی‌افته و هر کاری هم که می‌کنین باز هم جا برای عالی‌تر شدن وجود داره! پس لطفا این باور رو رها کنین، اگر به نسخه‌های اولیه محصولات شرکت‌های گوگل، مایکروسافت و اپل نگاه کنین خندتون می‌گیره چون خیلی معمولی بودن!

  • دلیل سوم: صرف نکردن زمان کافی

به اندازه کافی برای کسب و کار اینترنتی نوپای خودتون وقت نمی‌ذارین. کسب و کار اینترنتی نوپای شما هم مانند یک نهال می‌مونه! اولش که در خاک کاشته می‌شه باید ازش مراقبت کرد، بهش آب داد، آفتاب رسوند و … کسب و کار اینترنتی شما هم قبل از به ثمر رسیدن و قبل از روی غلتک افتادن نیاز به آپدیت‌ها و تغییرات بیشتری داره، نیاز به تبلیغات بیشتری داره، نیاز به پیگیری بیشتری داره تا به یک جایگاه فوق العاده عالی برسه.

  • دلیل چهارم: نداشتن خلاقیت

در کسب و کار اینترنتی شما هیچ گونه خلاقیتی دیده نمی‌شه! در واقع کسب و کار اینترنتی شما نه تنها هیچ تفاوتی با کسب و کارهای اینترنتی دیگر نداره بلکه از اونها ضعیف‌تر و عقب‌تر هم هست و چیزی اضافه بر اونها نیست! دلیل نمی‌شه چون مثلا دکمه خرید فلان وب‌سایت سبز رنگه پس اون خیلی خوب هست، شاید دکمه قرمز رنگ برای وب‌سایت شما بیشتر جواب بده و بهتر باشه! این فقط یک مثال بود برای درک موضوع.

  • دلیل پنجم: نداشتن ایده مناسب

ایده از اجزای اصلی یک کسب و کار اینترنتی هست و کسب و کار آنلاینی که با ایده‌ای نامناسب راه اندازی بشه از همون ابتدا در مسیر غلط قرار داره و هر چقدر هم که برای اون تلاش به عمل بیاد فایده‌ای نداره چون اون از بنیان ایراد داره. گاهی اوقات ممکنه که شما نسبت به موضوعی گرایش پیدا کنین و ایده‌ای به سرتون بزنه که فکر کنین ایده خوبی هست اما بعد از اینکه اون رو اجرا می‌کنین می‌بینین که اونطور که فکر می‌کردین نیست.

  • دلیل ششم: نسنجیدن

این بخش یعنی تحقیقات بازاریابی و نوشتن طرح تجاری حتی در صورتی که ایده بسیار خوبی هم داشته باشین حائز اهمیت هست. در این مرحله شما بازار، محصولات و خدمات رقبا و … رو مورد ارزیابی قرار می‌دین و بعد با یک برنامه صحیح و ابزار صحیح وارد کار می‌شین. گاهی اوقات اصلا نیاز به تحقیقات بازاریابی هم نیست! ولی در ٪۹۰ اوقات نیاز هست و انجام ندادن این کار از دلایل اصلی شکست کسب و کار اینترنتی شماست.

سخن پایانی

عوامل دیگری هم هستن که می‌شه اونها رو در نظر گرفت ولی این ۶ دلیل از مهمترین‌ها هستن و می‌تونین کسب و کار اینترنتی موفقی داشته باشین اگر همین نکات رو در نظر بگیرین.

دیدگاه کاربران

هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده

افزودن دیدگاه

اولین نفری باشید که برای “دلایل شکست کسب وکار اینترنتی شما” دیدگاه وارد می کند

پیام از طریق واتساپ