استعلام قیمت
پروژه ها
آرتمن وب : طراحی سایت و قالب وردپرس

چه چیزی باعث افزایش سرعت سایت میشه؟

21 خرداد 1398 دسته بندی آموزش کسب و کار اینترنتی

پیشگفتار:

سرعت وب سایت یکی از با اهمیت ترین مسائل در یک سایت به شمار می آید . شما به عنوان یک صاحب وب سایت باید به سرعت وب سایت خود اهمیت دهید . انتظار برای بارگذاری یک وب سایت بسیار آزار دهنده است و اگر این زمان از حد معمول ان که معولا ۲ است بیشتر شود باعث از دست دادن کاربر و ترک آن از صفحه شما خواهد شد و بسیاری از کاربرانی که سایت شما را ترک کنند دیگر به سایت شما باز نخواهند گشت . کاهش سرعت سایت باعث کاهش بازدید کننده ، کاهش رتبه وب سایت و در نتیجه کاهش فروش شما خواهد شد . ما در این مقاله روش هایی را برای افزایش سرعت وب سایت برای شما ارائه خواهیم داد.

نکات مهم در طراحی وب سایت

چه چیزی باعث افزایش سرعت سایت میشه؟

ارزیابی سرعت سایت:

سنجش سرعت وب سایت می تواند به شما کمک بسیار زیادی برای افزایش سرعت بکند . شما با ابزارهایی مانند light house و page speed  می توانید اطلاعات دقیقی درمورد سرعت وب سایت خود به دست آورید و عواملی که در صفحات مختلف باعث کاهش سرعت  وب سایت شما می شوند را از بین ببرید .

فشرده سازی تصاویر:

تصاویر بر روی سرعت یک وب سایت تاثیر بسیار بالایی می گذارد . شما باید با استفاده از ابزارهای ویرایش تصاویر حجم عکس های استفاده شده در سایت خود را کاهش دهید تا زمان بارگذاری سایت کاهش پیدا کند .

انتخاب هاست مناسب:

هاست وب سایت عامل بسیار مهمی بر روی سرعت سایت شما می باشد . هاستی را برای وب سایت خود انتخاب نمایید که از نظر سرعت لود ، امنیت و پشتیبانی نیازهای شما را پاسخ دهد .

راه اندازی حافظه نهان :

استفاده از کش سایت می تواند زمان بروز رسانی سایت را بسیار کاهش دهد و تحقیقات نشان داده است که این زمان می تواند از ۲ ثانیه حتی به ۹٫ ثانیه هم برسد.

پاک کردن پلاگین های غیر ضروری :

تاثیر پلاگین ها در سرعت وب سایت بسیار زیاد می باشد . برخی از پلاگین ها برای افزایش سرعت وب سایت استفاده می شوند و ممکن سرعت وب سایت را از  دو ثانیه به یک ثانیه کاهش دهند . اما خود این پلاگین باعث تاثیر منفی داشته باشند و باعث کاهش وب سایت شوند . پس سعی کنید از پلاگین های غیر ضروری دوری نمایید و فقط از پلاگین هایی  که ضروری هستند استفاده نمایید .

چه چیزی باعث افزایش سرعت سایت میشه؟

فشرده سازی فایل ها :

همانطور که فشرده سازی فایل ها برروی کامپیوتر باعث کاهش قابل توجه حجم فایل می شوند . فشرده سازی GZIP  هم می تواند فایل های یک سایت را به صورت ZIP  در بیاوردو باعث کاهش حجم فایل ها و در نتیجه افزایش سرعت سایت شود .

استفاده از شبکه تولید محتوا :

شبکه تولید محتوا فایل های وب سایت شما را در سراسر شبکه های جهان توزیع میکند  . این باعث می شود که هر کاربر از نزدیک ترین  سرور از لحاظ جغرافیایی به خود فایل های  وب سایت را دریافت کنند و باعث افزایش سرعت وب سایت شوند.

ویژگی های مهم و موثر در انتخاب آدرس سایت

دیدگاه کاربران

هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده

افزودن دیدگاه

اولین نفری باشید که برای “چه چیزی باعث افزایش سرعت سایت میشه؟” دیدگاه وارد می کند

پیام از طریق واتساپ