استعلام قیمت
پروژه ها
آرتمن وب : طراحی سایت و قالب وردپرس

چرا استارتاپ ها در خوزستان رشد نمی کنند؟

12 خرداد 1396 دسته بندی آموزش کسب و کار اینترنتی

باسلام خدمت تمامی دوستان استارتاپی

بنده اسماعیل احمدی هستم مدیر و موسس آکادمی آرتمن وب

در وقتی بود یک موضوعی زهنم رو خیلی مشغول خودش کرده بود و سوال خیلی از هنرجو های آکادمی و دور و اطرافیانم بود که چرا استارتاپ ها در خوزستان رشد نمی کنند؟ و اصلا استارتاپی داریم در استان خوزستان یا خیر یاشید این موضوع سوال خیلی از دوستان هم استانی های دیگمونم باشه.

در مورد این سوال با چند نفر از مدرسین و مشاورین و افراد فعال در این زمینه مشورت کردیم و هر کدوم نظرات خوبی رو دادن که ما از بین این نظرات چند نظر مهم و مناسب رو انتخاب کریدم که برای شما بازگو کنیم تا به سوال شما پاسخ داده شود.

اول از همه دوس دارم نظر خودمو در مورد این سوال بگم:

به نظر من بزرگ ترین مشکل ما این هست که همیشه ما خودمون رو دست بالا میگیریم و فکر میکنیم که هیچ کسی بهتر و پربار تر از ما رو کره خاکی نیست، دوستان تا این طرز فکر رو داریم هیچ وقت پیرفتی در کارمون نداریم چون که تا حس نکنید که رقابتی در پیش دارید هیچ وقت پیشرفتی نمیکنید

نظرات دوستانی که برای ما ارسال کردن درمورد سوالی که پرسید شد:

  1. در استان خوزستان ما هنوز واژه درست تیم ورکینگ یا (team working) را یاد نگرفتیم که در کار هایمان استفاده کنیم تا یک استارتاپ قوی و حرفه ای داشته باشیم چون که کار تیمی باعث میشود که یک ایده از دید افراد متخصص مختلف مورد تحلیل و برسی قرار بگیرد و باعث میشود که کی طرح کامل و جامع خروجی داده شود.

  2. اعتماد نکردن سرمایه گذاران: برای سرمایه گذاری در زمینه it در استان و عدم فرهنگ سازی استارتاپ در استان که این امر باعث میشود که سرمایه گذاران بیشتری به این نوع کسب و کار ها روی بیاورن و باعث پیشرفت و رشد استارتاپ ها در استان خوزستان میشود.

  3. پایین بودن سواد استارتاپی در استان: متاسفانه در استان خوزستان افرادی رو شاهد هستیم که در این زمینه هیچ تخصصی ندارند ولی متاسفانه در بسیاری از استارتاپ ها و رویداد ها به عنوان منتور حضور پیدا میکنند و با دانش و تجربه غلط خود خیلی از دوستانی که تازه میخواهند وارد این زمینه شوند را تا امید میکنند.

  4. افزایش روابط: برای رشد و توسعه هر استارتاپ و کلا هر کسب و کاری روابط با هم کاران و متخصص هایی که در زمینه خودتان مشغول به فعالت هستن بسیار مهم و لازم هست تا بتوانید با همفکری و همکاری هم ایده خودتان ره به بهترین شکل ممکن پیاده سازی کنید.

  5. بومی نکردن ایده ها در استان: دوستان هر ایده ای که در استان های دیگه موفق یا در کشور های توسعه یافته توانسته موفق شود دلیل به موفقیت و رشد آن در استان شما نیست چرا که در هر استان یا کشوری بسته به فرهنگ،جمعیت و موقعیت جغرافیایی و خیلی چیزا های دیگه ایده یا طرح شما باید تغییر کند تا بتوان با این شرایط و محیط سازگاری پیدا کرد.

  6. پیدا نکردن استارتاپ های نوپا: برای توسعه و رشد استارتاپ های هر استان نیاز هست حمایت و کمک سازمان ها و یا نهاد هایی که در این زمینه فعالیت میکنند صورت گیرد تا با پیدا کردن ایده های خوب و توسعه و سرمایه گذاری از آنان در استان بمانند و به اسم استان حرفی واسه گفتن داشته باشن تا این که به استان های دیگه کوچ کنند و آنان ثمره کار این تیم های قوی استانی رو بچشند.

ویدئو این مقاله در کانال آپارت آرتمن وب

 

در پایان ممنون که برای پیشرفت و توسعه استان خودتان به فکر راه حل هستید، به امید روزی که هر استان ایده ها و استارتاپ های خوبی برای ارائه داشته باشد

 

تشکر از: جناب مهندس مهدی هاشمی ، مهندس علیرضا حسینی، مهندس رضا محمد زاده، مدیر وب سایت اهواز ای تی و تشکر میکنم از کلیه دوستانی که برای تهیه این مقاله ما رو همیاری کردن.

دیدگاه کاربران

هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده

افزودن دیدگاه

اولین نفری باشید که برای “چرا استارتاپ ها در خوزستان رشد نمی کنند؟” دیدگاه وارد می کند

پیام از طریق واتساپ